Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Najnowsze wiadomości
 2017-10-24 08:07:16
Zdjęcie
„Z książką na start” – projekt skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców ruszył od października 2017 roku w kolejnych bibliotekach publicznych województwa pomorskiego. Do bibliotek w: Bolszewie, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Rumi, Redzie, Wejherowie i Tczewie dołączają kolejne. Organizator akcji, Fundacja Metropolia Dzieci, zaprasza do bibliotek po odbiór Pakietu Startowego Małego Czytelnika i do rozpoczęcia przygody z książką.
Zdjęcie
W dniu 17 października 2017 r. w naszej bibliotece odbyły się spektakle teatralne pt. "Na tropie afery, gdzie podziały się litery" oraz „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” z udziałem aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska". Celem dydaktycznym widowiska było rozwijanie emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa.
Zdjęcie
W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych następują zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.
Zdjęcie
W dniu 19 października 2017 r. o godz. 1300 w siedzibie Urzędu Miasta Kościerzyna odbyła się publiczna ustna aukcja na najem wyznaczonych miejsc sprzedaży na parkingu przy cmentarzu.
Zdjęcie
Kaszubski Związek Pracodawców, Burmistrz Kościerzyny oraz Wójt Gminy Kościerzyna zapraszają na spotkanie z przedsiębiorcami, które odbędzie się w dniu 09.11.2017r. o godzinie 15:00 w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Kościerzynie przy ul. Przemysłowej 3.
Zdjęcie
Zapraszamy na LIII sesję Rady Miasta Kościerzyna, która odbędzie się dnia 25 października 2017 r. /środa/ o godz. 14:00 w sali obrad Rady Miasta Kościerzyna.
 2017-10-17 08:55:54
Zdjęcie
W miniony weekend zawodnicy UKS Manta Kościerzyna, po przerwie wakacyjnej brali udział w IV Rundzie Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Toruniu.
Zdjęcie
W sobotę 14 października 2017 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie której wręczone zostały nagrody Burmistrza Miasta Kościerzyna dla nauczycieli oraz stypendia Burmistrza Miasta Kościerzyna dla najzdolniejszych uczniów i studentów. W tym roku wyróżnionych zostało 25 nauczycieli oraz 58 uczniów i studentów. Stypendia przyznano w pięciu kategoriach: za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce studentom oraz uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, a także za szczególne osiągnięcia sportowe i artystyczne.
Zdjęcie
Z przykrością i głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 85 lat zmarł Honorowy Obywatel Miasta Kościerzyna – prof. Edward Breza. Rodzinie oraz przyjaciołom profesora składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci bliskiej osoby.
Stronę odwiedzono 1475744 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget