Strona z portalu

  / Aktualności / IV Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
Zaloguj
Zaloguj
Zaloguj bezpiecznie
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
IV Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
Zdjęcie
W minioną sobotę 31 sierpnia 2019 r. na Półwyspie Lipa odbył się IV Rodzinny Rajd Rowerowy, którego organizatorami byli: Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub'' oraz Kompleks Wypoczynkowy ,,Półwysep Lipa”. Impreza dedykowana dla miłośników dwóch kółek w tym roku przyciągnęła na start blisko 110 uczestników. Do wyboru były dwie trasy rajdu: MINI i MAXI. Krótsza trasa liczyła 18 km i dedykowana była głównie dla rodzin z dziećmi, natomiast trasa dla zaawansowanych – 48 km. W tej edycji rajdu trasy wiodły po malowniczych terenach Gminy Karsin.

Rajd nie miał charakteru rywalizacji czy klasyfikacji, a jego celem było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku rodzinnego. Przejazd trasami rajdu nadzorowany był przez doświadczonych przewodników turystyki kolarskiej Rowerowe Kaszuby. Na trasach nie zabrakło również wspólnych miejsc postojowych – punktów piknikowych. Na trasie MINI uczestnicy rajdu zatrzymali się na dłuższy odpoczynek   w Ośrodku Wypoczynkowym LARGO w Borsku, z kolei na trasie MAXI w Ośrodku Wypoczynkowym Efka Wiele.

Na mecie na wszystkich uczestników rajdu czekał ciepły poczęstunek. Po regeneracyjnym posiłku, nastąpiło oficjalne rozdanie pamiątkowych medali oraz dyplomów IV Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ponadto rozstrzygnięto wakacyjny konkurs Lokalnej Organizacji Turystycznej pn.: ''8 szlaków w 8 tygodni'', w którym nagrodą główną był rower górski marki Romet. Zwycięzcą konkursu została p. Mariola Okrój – Sitterlee, która zgłosiła autorskie hasło promocyjne: W Sercu Kaszub... - serce się raduje, a umysł resetuje.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na najliczniejszą rodzinę biorącą udział w rajdzie, najstarszego oraz najmłodszego uczestnika, który liczył zaledwie 2 lata (!). Wśród najmłodszych uczestników rajdu przyznano również nagrodę specjalną za przykładną postawę podczas rajdu.

Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub'' już dziś zaprasza na kolejną edycję rajdu za rok!

 

 Fotogaleria - tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona: 1 
Stronę odwiedzono 984 razy.
v.20150330-094928
Morgan&Men SEO - Widget